Pomoc drogowa i holowanie samochodów ciężarowych

Czy profesjonalna pomoc drogowa w Krakowie znalazła już miejsce w “książce telefonicznej” Twojego smartfona? A może zapiszesz nasz numer na kartce i zatrzymasz w schowku swojego pojazdu lub portfelu (gdyby telefon tymczasowo odmówił posłuszeństwa)? Chociaż każdy kierowca chce tego uniknąć, problemy drogowe pojawiają się często w najmniej spodziewanym momencie. Holowanie samochodów ciężarowych trzeba powierzyć fachowcom – firmom, które specjalizują się właśnie w usługach wykonywanych dla tego typu pojazdów. Jako doświadczone przedsiębiorstwo, zapewniamy holowanie i inne działania kierowcom samochodów ciężarowych na terenie Krakowa. Jeśli poruszasz się autostradą A4 i S7, zapisz nasz numer telefonu (600 600 452) i zachowaj spokój w kryzysowych sytuacjach. Mając nasz numer pod ręką, jesteś gotowy do tego, by szybko wezwać pomoc. My jesteśmy z kolei gotowi na to, by o każdej porze dnia i nocy takiej pomocy udzielić!

Kompleksowa pomoc drogowa dla samochodów ciężarowych

To, co wyróżnia naszą firmę to bardzo dobra sprawność działania. Pomoc drogowa dla tirów udzielana jest już w ciągu 15-30 minut od chwili zgłoszenia. Sprawnie dojeżdżamy na miejsce wraz z nowoczesną lawetą. Chociaż wynajem lawet w Krakowie wydaje się być łatwo dostępny, nie wszystkie firmy zapewniają dobry stan przyczepy. Poza tym oferowane usługi AM Auto obejmują:

  • holowanie,
  • wyciąganie pojazdu z rowu,
  • awaryjne odpalanie tirów,
  • dowóz paliwa,
  • pomoc drogową na autostradzie,
  • transport do mechanika, warsztatu samochodowego, ubezpieczalni, serwisu lub innych wskazanych przez kierowcę miejsc.

Ze względu na kompleksową pomoc, zapisz nasz numer i skorzystaj z niego w kryzysowych sytuacjach. Poleć go znajomym, którzy często podróżują i zadbaj o ich bezpieczeństwo i sprawność wychodzenia z kryzysów.

Zalety firmy AM Auto

Nasza pomoc drogowa dla tirów na terenie Krakowa to niskie koszty i profesjonalne wsparcie techniczne. Orientacyjny cennik przybliżony został na stronie internetowej, ale ze względu na różnice w stopniach trudności i indywidualne czynniki różnicujące wszystkie przypadki, niektóre ceny są dopiero do ustalenia. Holowanie samochodów ciężarowych wraz z innymi rozwiązaniami, proponujemy zarówno indywidualnym kierowcom, jak i firmom transportowym. Numer 600 600 452 powinien być zawsze w Twojej komórce. To właśnie dzięki temu, sprawnie zadzwonisz po pomoc, a my pojawimy się na miejscu w bardzo krótkim czasie. Doskonale będziemy wiedzieć co robić dalej, świadomi stresu, z jakim wiążą się dla kierowcy wszelkie awarie, kolizje i utrudnienia drogowe.

Holowanie samochodów ciężarowych według przepisów prawa

Polskie przepisy drogowe jasno regulują zasady holowania. W przypadku samochodów ciężarowych, tirów i wszystkich innych dużych pojazdów, konieczne jest holowanie za pomocą specjalistycznego sprzętu do holowania. Takim sprzętem dysponują tylko profesjonalne pomoce drogowe – w tym AM Auto. Do holowania samochodów osobowych wystarczy prawo jazdy kategorii B. Z samochodami ciężarowymi sprawa się trochę komplikuje. Samochody ciężarowe muszą być holowane połączeniem sztywnym, solidnym i przede wszystkim bezpiecznym – zarówno dla pojazdu, jak i dla uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo trzeba pamiętać, że holowanie samochodów ciężarowych nie jest tożsame z holowaniem przyczepy – musi być ona holowana osobno.

Nie działaj pochopnie i impulsywnie – bądź przygotowany na różne sytuacje

Holowanie samochodów ciężarowych to zawsze dodatkowy stres dla kierowcy. Wyzwala niestety podejmowanie pochopnych decyzji, irytację i działanie emocjonalne. W konsekwencji, wszystkie procedury zostają wydłużone w czasie, a ilość negatywnych zdarzeń może się skumulować. Włączenie Internetu w telefonie i szybkie szukanie pomocy, w najlepszym przypadku skutkuje sięgnięciem po usługi przypadkowej, choć nie zawsze najkorzystniejszej firmy. Dlaczego to najlepszy przypadek?

Zawsze może się zdarzyć, że Internet nie zadziała lub prędkość ładowania stron zmniejszy się wskutek słabego zasięgu. Sięgnięcie po jakąkolwiek pomoc fachowców, nawet tę mniej opłacalną, staje się wtedy zupełnie niemożliwe. Musisz liczyć na wsparcie innych kierowców, co dodatkowo napędza zdenerwowanie i wydłuża czas rozwiązania problemów. Każdej z tych sytuacji możesz jednak uniknąć poprzez wcześniejsze przygotowanie się do realizacji różnych scenariuszy. Znalezienie zaufanej pomocy drogowej i zapisanie numeru zajmuje tylko chwilę, a w trudnych sytuacjach okazuje się decydujące!

Pamiętaj, że pomoc drogowa dla ciężarówek na terenie Krakowa udzielana jest zarówno kierowcom indywidualnym, jak i przedsiębiorstwom transportowym. Realizujemy nasze usługi na najwyższym poziomie, dysponując przetestowanym i nowoczesnym sprzętem. Jeśli masz pytania, wykorzystaj formularz kontaktowy dostępny na stronie i napisz do nas wiadomość. Z tego samego formularza możesz skorzystać w przypadku chęci wynajęcia lawety lub skorzystania z innej pomocy drogowej. Zapraszamy do kontaktu i zaufania naszej firmie AM Auto – jesteśmy dla Ciebie przez 24/7!